Structum - Technologie jutra dzisiaj

Dostarczamy
nowoczesne technologie
i innowacyjne rozwiązania

już od 1990 roku

zmiany w modelu biznesowym STRUCTUM - innowacje biznesowe

Wersja do druku Poleć znajomemu

Na konieczność wprowadzania innowacji w firmie zwróciliśmy uwagę kilka lat temu. Wtedy właśnie zredefiniowaliśmy strategię firmy, która łącząc elementy filozofii Kaizen oraz Blue Ocean zakłada ciągłe ponoszenie ryzyka związanego z wprowadzaniem innowacji. Ze statystycznego punktu widzenia ryzyko związane z realizowaniem innowacyjnych projektów jest opłacalne. Większość wprowadzanych przez nas zmian w sposobie zarządzania i realizowania działań marketingowych przynosi korzyści.

wywiad w gazecie METRO dla przedsiębiorców (pdf) - Innowacje szansą na powodzenie
publikacja PARP (pdf) - Wdrażanie innowacji technologicznych w firmie
publikacja PARP w Gazecie Wyborczej - Innowacyjna przewaga konkurencyjna Firmy Structum

Structum jest firmą technologiczną, dla której technologie internetowe stanowią oś rozwoju. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom internetowym osiągamy przewagę konkurencyjną w innych branżach - m.in. prowadzimy platformę dystrybucyjną w branży budowlanej, która w całości funkcjonuje w rozproszonym środowisku internetowym. Pracownicy STRUCTUM, którzy zaangażowani są w obsługę platformy dystrybucyjnej www.technologie-budowlane.com zatrudnieni są w modelu pracy zdalnej. Zarządzają bazą produktów i prowadzą rozmowy handlowe z klientami poprzez call center w technologii VOIP (telefonia internetowa).

W 2008 roku wprowadziliśmy dwie innowacje w firmie, które miały bezpośredni wpływ na zmianę naszego modelu biznesowego i doprowadziły do pełnej wirtualizacji miejsc pracy. Po pierwsze, wdrożyliśmy system pracy zdalnej na bazie InfoBiz Server - pozwoliło to naszym pracownikom na pracę niezależnie od miejsca przebywania. Po drugie, włączyliśmy do naszej działalności operacyjnej osoby, które nie są naszymi pracownikami, tylko partnerami.

Łącząc te dwie innowacje biznesowe, doprowadziliśmy do sytuacji typu wygrana - wygrana. My nie ponosimy kosztów pracy związanych z zatrudnianiem kolejnych pracowników, a nasi partnerzy nie ponoszą kosztów związanych z pozyskiwaniem klientów i zamówień - na nasz koszt przekazujemy do partnerów rozmowy telefoniczne i zapytania od klientów. Korzyści biznesowe osiągają także nasi klienci - otrzymują bezpłatnie dostęp do wiedzy naszych partnerów, szybką obsługę na wysokim poziomie oraz gwarancję całego procesu realizacji dostaw ze strony firmy o ponad 18-letniej tradycji.

Od początku działalności, czyli od 1990 roku, rozwój Structum następuje w sposób organiczny. Wszystkie nowe technologie i rozwiązania, które wprowadzamy do naszej organizacji, finansujemy z bieżących przychodów. Koszty wprowadzania innowacji w sposób ewolucyjny są na tyle niskie, że nie musieliśmy finansować ich poprzez dotacje ani kredyty. W wielu przypadkach, wprowadzenie innowacji spowodowało nawet pojawienie się bezpośrednich oszczędności finansowych.

Z naszego punktu widzenia innowacje to ciągłe wprowadzanie zmian i ulepszanie modelu biznesowego. Wszystko, co prowadzi do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej, to innowacja. Nikogo nie naśladujemy - eksperymentujemy na własne ryzyko. Nasz model biznesowy nie jest tajemnicą - co więcej - opisaliśmy go dokładnie i licencjonujemy w postaci modułowego systemu informatycznego, który pozwala na uruchomienie firmy w Internecie działającej tak samo jak STRUCTUM.
 
Udostępniany przez nas system firmy internetowej - InfoBiz Server -  jest na tyle elastyczny, że pozwala na realizowanie nowych pomysłów biznesowych, za każdym razem maksymalizując efekty w zakresie marketingu, sprzedaży, obsługi klientów i zarządzania projektami.

innowacje - dystrybucja sieciowa

Proponujemy następjące modele współpracy:

 1. Szukamy dostawców nowoczesnych technologii. Udostępnij swoje produkty w sieci dystrybucyjnej.
  .
 2. Szukamy odbiorców i dystrybutorów naszych produktów i usług. Zapytaj o dostępne programy dystrybucyjne.
 3. .
 4. Szukamy partnerów merytorycznych i konsultantów w zakresie naszych produktów. Zainwestuj swój czas i wiedzę - poznaj innowacyjne rozwiązania w zakresie programów partnerskich.
   
 5. Zainwestujemy nasz entuzjazm, kapitał i technologie aby zrealizować Twoje cele biznesowe. Sami poniesiemy całe ryzyko finansowe związane z realizowaniem tego modelu współpracy. Chcemy partycypować w przyszłych zyskach z przedsięwzięcia. Oczekujemy wynagrodzenia wyłącznie za osiągnięte rezultaty - szczegóły oferty - outsourcing marketingu i sprzedaży.
  .
 6. Uczestniczymy w realizacji nowych pomysłów biznesowych w roli Anioła Biznesu

Dodaj do Facebook